הובלת דירה באופן עצמאי נראית על פניה חסכונית ויעילה, אבל האם היא באמת כזו? כל התשובות במדריך הבא.

זוגות צעירים, שותפים לדירה וסטודנטים רבים, הם בדרך כלל אלו שעומדים בפני הדילמה: האם להוביל את תכולת הדירה בעצמם או להיעזר בשירותיה של חברת הובלות מקצועית?

במדריך הבא ננסה לחשוב האם באמת משתלם להוביל דירה באופן עצמאי, האם זה באמת חוסך כסף, ומה בנוגע לזמן, לאנרגיות ולסיכון שאתם עלולים לקחת על עצמכם?

 

האם הובלה עצמית חוסכת כסף?

הערכת לא מדויקת של כמות הציוד – ‘בשביל שניים – שלושה ארגזים להזמין הובלה?’. אנו נוטים להעריך את כמות הציוד שלנו בבית באופן לא מדויק, במיוחד שתכולת הבית אמורה להיארז בקרוב.

אז נכון, בלא מעט מקרים בהחלט ניתן להוביל תכולה ממקום למקום באופן עצמאי תוך שימוש ברכב פרטי, אבל השאלה שצריכה להישאל היא כמה פעמים תצטרכו לנסוע הלוך – חזור כדי להעביר את כל הציוד, ואיזה נזק אתם עלולים לגרום לציוד או חלילה לעצמכם במהלך ההובלה.

הערכה לא נכונה של גודל הציוד – מי שעובר דירה נוטה לשכוח לפעמים שיש לו ציוד גדול במיוחד. כאן מתחילות סאגות שנראה לפעמים כי נלקחו מסרטיו לואי די פינס, ובו חבורת סטודנטים סימפטית עם כוונות טובות מנסה לקשור שולחן עבודה לגג של פיאט פונטו. לא מומלץ.

השכרת רכב הובלה לפי שעה – כדי להתגבר על המכשול של גודל הציוד, תוכלו לשכור רכב הובלות עם או בלי נהג, שירות שניתן במקרים רבים לפי שעה. גם כאן, לא בטוח שהדבר ישתלם לכם, שכן ייתכן מאוד שעלות השכרת הרכב והדלק תעלה לכם לא פחות מהובלה מקצועית.

 

האם הובלה עצמית חוסכת זמן?

מעבר דירה זה לא רק הובלה – רבים נוטים לטעות ולהתייחס למעבר הדירה כאל הובלה בלבד. תהליך מעבר הדירה הוא מורכב הרבה יותר, ושואב אנרגיה וזמן רב. אז נכון, הובלת דירה כבודה במקומה מונח, והיא בהחלט תופסת נתח משמעותי בכל הנוגע למעבר דירה.

עם זאת, מעבר דירה מורכב מתהליכים נוספים כמו שינוי כתובת במשרד הפנים, העברת חשבונות מים, ארנונה, גז, חשמל, ניוד, התנתקות והתחברות לספקיות אינטרנט, שלא לדבר על ניקיון הדירה אליה אתם עוברים ותיקון ליקויים בדירה אותה אתם עוזבים, וזה עוד לפני שדברים חלילה מתחילים להשתבש.

 

לחסוך כסף וזמן יקר

הובלות קטנות – כל הובלה הובלה מכבדת את מוביליה, וגם אם מדובר מהובלה הקטנה ביותר, תמיד תוכלו למצוא דרך חברת הובלות מקצועית שתשמח לסייע לכם. בין אתם צריכים להוביל מספר פריטים בודדים, ובין אם אתם צריכים להוביל כמות קטנה של ארגזים, בטח ובטח כשמדובר במעבר באותו אזור, חברת הובלות מקצועית שמתמחה בהובלות קטנות תוכל לסייע לכם לעשות זאת במהירות, ביעילות ובמחיר אטרקטיבי.

היו גמישים – אתם תופתעו לגלות עד כמה גמישות יכולה לסייע לכם בהתנהלות מול חברת הובלות מקצועית. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם להוביל את תכולת הדירה בלילה או בשבת, ייתכן מאוד שהדבר ישתלם לכם כלכלית. חברות הובלה רבות מוכנות לקחת עבודה כזו כבונוס, וישמחו לקחת אותה.

בדקו אפשרות להצטרף להובלה – מכירים אנשים נוספים שזקוקים להובלה באזורכם? יש לכם כמות קטנה של ציוד, כזו שיכולה להשתלב במשאית עם תכולת דירה אחרת? בדקו מול חברת הובלות מומלצת אפשרות להצטרף להובלה נוספת שהם מבצעים באותו אזור, או הגיעו עם לקוח נוסף בעצמכם לאותה חברת הובלה ובקשו להוביל את הציוד יחד. זה יחסוך זמן לכם ולחברת ההובלה, וזה בהחלט יכול להשתלם לכם.

 

עוברים דירה? חברת הובלות מקצועית תשמח לסייע לכם בכל שאלה, התייעצות או בקשה.